ds-setnja250480НОВИ САД – Градски одбор Демократске странке Нови Сад саопштио је да су нетачни наводи Српске напредне странке (СНС) о „незадовољним грађанима“ Новог Сада који су током шетње Демократске странке против насиља, кршења људских права, политичког прогона и репресије, добацивали погрдне пароле.

Портпаролка Градског одбора Демократске странке Јадранка Јовишић показала је на конференцији за медије фотографије на којима се, како је рекла, види да су грађани који су добацивали чланови и активисти СНС и других странака, међу којима и Покрета социјалиста.

Она је навела да су медији тог дана пренели причу о „незадовољним Новосађанима“, али да је ДС, анализом фотографија и снимака шетње, утврдила идентитет „група које су хтеле да направе инциденте“.

Како је навела, на неколико фотографија се виде људи који су касније пронађени и на страначким сликама СНС, а већина њих није из Новог Сада, већ из Темерина, Сирига или Србобрана.

Претње учесницима шетње Демократске странке против насиља, кршења људских права, политичког прогона и репресије (Танјуг, архива) Међу лицима која су грађанима у колони добацивала препознат је и један одборник СНС-а у Србобрану, као и запослени у јавним предузећима „Информатика“ и „Градско зеленило“.

Погледајте фотографије и пресудите сами ко је у праву:

Слика 1:

Лево: Александар Вучић у присном загрљају са Небојшом Вукадиновићем из Сирига.

Десно: Небојша Вукадиновић из Сирига током протеста ДС прети људима уз најгоре псовке и увреде.

Слика 2:

Лево: Госпођа Софија Милошевић, бивша одборница радикала, данас чланица СНС прети и добацује функционерима Демократске странке.

Десно: Госпођа Милошевић и градски челници у посети насељу Велики Рит, 28. октобра 2013.

Слика 3:

Лево: Јефто Грубор, члан покрета социјалиста из Темерина, прети и добацује из угоститељског објекта.

Десно: Јефто Грубор у просторијама странке чији је члан.

Слика 4:

Лево: Особа испред Гимазије „Исидора Секулић“ добацује и прети учесницима протеста.

Десно: Иста особа носи заставу Српске напредне странке, претпостављамо на страначком скупу.


Извор: Прва Србија

Оставите коментар

Оставите коментар на ДС открива идентитет „незадовољних грађана“

* Обавезна поља