Сањао тако председник Вучић да председник Тачи седи иза председника Путина, а он преко пута њих двојице.

Сања он, тако, сања, пробуди се, назове најближе сараднике и каже им шта је сањао. А најближи сарадници углас почну да разбијају малер чувеном мантром: „Пу, пу, пу, помери се с места“, схвативши да је много боље да председник не спава, јер кад не спава, онда ни не сања свакакве глупости.

Оде мало после тога председник Вучић у Париз на обележавање 100 година од краја Првог светског рата. Гледа он, тако, гледа, где ће да седне Путин, седне Путин, а председник Вучић седне иза Путина, мада га из протокола нико није обавестио да су места нумерисана. Онда се појави председник Тачи са улазницом у рукама, каже: „Извини, седиш на мом месту, ево овде лепо пише: ред два, седиште иза Путина“, а председник Вучић назове телефоном најближе сараднике и каже им: „Нећете веровати шта ми се десило! Управо ме дигао Тачи са столице иза Путина и пребацују ме на неку трибину преко пута“.

– Пу, пу, пу… помери се с места – почну најближи сарадници опет да понављају ону мантру, јер одавно постоји веровање да померање с места може да утиче на разбијање разноразних малера.

– Људи, ја се управо померам с места, али ништа не помаже! – викао је председник Вучић у слушалицу из романтичног али прескупог париског роминга.

– Председниче, седи ти иза Меркелове, ту неће нико да те дира! – посаветују га сарадници.

И седне он иза Меркелове, када ето их опет она два Француза што брину ко где седи.

– Управо ме померају и са овог места. – урлао је председник Вучић у слушалицу, а сарадници су упорно понављали: „Пу, пу, пу… помери се с места!“

– Па померам се, бре, стално с места и ништа. Још горе! Јесте ли ви нормални, смислите нешто боље!? – викао је председник, мало на сараднике, а мало на ону двојицу која су га пратила у стопу, па није успео да седне ни поред Меланије, Макрона, Трампа, нити да изиграва супруга Колинед Грабар Китаровић, као ни поред свих осталих светских лидера поред којих је било једно празно седиште.

И онда је на крају председник коначно нашао своје место иза светског лидера из Летоније, чије име није тачно знао, али ни светски лидер из Летоније није знао његово.

– Одавде је најбољи поглед на Путина, Трампа и Меркелову. Почаствован сам – рекао му је светски лидер из Летоније који се осећао ко на летовању, а председник Вучић је опет позвао најближе сараднике.

– Сео сам! Поглед је одличан, али сем што имам одличан поглед на Путина, Трампа и Меркелову, имам одличан поглед и на Тачија, који седи иза Путина! – рекао је у слушалицу.

– Пу, пу, пу, помери се с места… – наставили су најближи сарадници.

– Е нећу више да се померам сместа! И сазнајте ми како се зове председник Летоније! – окончао је председник ту изразито мучну ситуацију по његов имиџ човека који свуда седи само са највећим фацама, највећим лидерима, најлепшим женама и најлепшим мушкарцима.

Док је то трајало, у Јавном сервису европске Србије познатијем као РТС, преносили су пренос из Париза, али су одмах приметили да на оној главној трибини нигде нема председника Вучића.

– Хало, председниче! – назвао је РТС председника у Париз.

„Ми гледамо пренос, али не знамо како да вас лоцирамо, на оној главној трибини. Исправите се мало да вас видимо“.

– Ја нисам ту где ви гледате, ја сам добио место са најбољим погледом, одакле могу да намигујем Меркеловој, шаљем пољупце Меланији, кокетирам са Путином и флертујем са Трампом! – објаснио је председник да је почаствован, али је за сваки случај замолио, да ако га неко примети у кадру из Париза, да га одмах замрзну, како би имао за успомену фотографију са светским лидером из Летоније. За кога и даље није знао како се зове, ал’ светском лидеру се у зубе не гледа.

И онда су на РТС-у замрзли председника Вучића, па су га тако замрзнутог држали неколико пута на екрану, из чега је публика јавног сервиса стекла утисак да је у Паризу веома хладно, скоро да се заледиш.

Председник се ипак одлеђен вратио из Париза, неугледнији него што је био пре одласка у Париз и предложио конртрамере које ће Србија предузети за децембарску посету Емануела Макрона Београду:

– Да се Макрону у знак одмазде током посете Скупштини Србије одреди да седи поред Маријана Ристичевића. Десно од Макрона да седи онај посланик СНС Атлагић што стално виче „аууууууууу“

– Да се шатро грешком током Дневника РТС испод Емануела Макрона појави натпис – Емануел Макро, без Н, а одмах затим и натпис Емануел Морон, са Н. Када Французи открију грешку, да се наш амбасадор у Паризу извини!

– Да се Ресторан Франш у Београду, назван по француском маршалу Франше Депереу, током посете Макрону преименује у Ресторан „Франц“, по Францу Фердинанду и Францу Јозефу!

– Да неко Макроновој жени током посете Београду, случајно, у пролазу, каже: „Где си баба? Где ти је пилетина!“

– Да Звезда победи Пари Сен Жермен првом приликом кад јој се укаже прилика резултатом 7:0.

– Да се Споменик захвалности Француској преименује у Споменик захвалности Летонији, у знак захвалности за дивне моменте које је председник Вучић провео у друштву светског лидера из Летоније, чије име се још утврђује.

-Да се Тачију судски забрани да прилазу Путину у кругу од 300 метара!


Извор: Н-1

Оставите коментар

Оставите коментар на Како председника померити с места

* Обавезна поља