Већ недељу дана свет пажљиво посматра скандалозна открића која су јавности показали представници Међународног конзорцијума новинара истраживача (International Consortium of Investigative Journalists, ICIJ). Као што смо раније писали, организација је блиско повезана са владом Сједињин држава и Сорошевом фондацијом, која је оснивач ICIJ. Штавише, Сорош је ову организацију раније користио да се обрачунава са економским и политичким ривалима. И овог пута се може препознати и политичка димензија ових процурелих докумената: напад на све противнике левог либерала Сороша, почев од Владимира Путина па до Дејвида Камерона. Међутим, постоји још једна страна овог проблема.
ДУГОТРАЈНИ РАТ СА РОТШИЛДИМА
Истраживање активности фирме Мосак Фонсека (Mossack Fonseca) је наставак Сорошеве кампање против офшор послова, коју је започео 2013. године. Онда су, наводно, однекуд неки људи донели 260 гигабајта података о власништву над скривеним офшор банковним рачунима директора ICIJ, Џерарда Рајла (Gerard Ryle). ICIJ је објавио “Offshore leaks”, у којима су биле десетине хиљада банковиних рачуна, међу њима и рачуни угледних међународних фигура, између осталих, Барона Елија де Ротшилда, шефа француског огранка династије Ротшилд.
Кланови Ротшилд, Сакс (Sachs), Тисенс (Thyssens) и Сафра, блиско повезани са династијом Ротшилд, били су у средишту пажње, такозваних “Swiss Leaks”, које је Конзорцијум новинара истраживача (ICIJ) објавио 2013. године. Тада је обелодањено много података швајцарских адвоката и фондова. “Они су клијентима широм света помагали да отворе офшор фирме и фондове, како би своју имовину заштитили од порезника и надобудних наследника.“
Објављивање такозваних Luxembourg Leaks било је усмерено и против владајуће породице у Луксембургу, која је, такође, повезана са Ротшилдима.
Једна од компанија погођена Луксембуршким папирима је Ротшилд фонд, који је на офшор локацијама управљао имовином неких од кључних светских политичара. Откривено је, на пример, да Ротшилд фонд, подружница Rothschild Wealth Management & Trust, на Британским девичанским острвима управља средствима украјинског олигарха и председника Порошенка. Међу десет банака које су тражиле офшор фирме за своје клијенте, налази се и Rothschild Trust Guernsey. О британском премијеру, који је један од најпознатијих политичара умешаних у скандал, зна се да има блиске везе са британском делом породице Ротшилд. Заиста занимљива коинциденција.
Пример Порошенка открива штошта. Показује да се не ради само о избегавању пореза, већ о трику за контролу имовине националних елита, преко транснационалних власника новца, а тиме и о трику за контролу самих националних елита.
РОТШИЛД И ПАРТНЕРИ
У случају Порошенка, све је јасно, али ево и ближег увида у листу десет банака, које према објављеним информацијама користе офшор компаније да би сакриле новац. Поред већ поменуте Rothschild Trust Guernsey, ту су и Experta Corporate & Trust Services, Banque J. Safra Sarasin Luxembourg SA, Credit Suisse Channel Islands Ltd, HSBC Private Bank (Monaco) SA, HSBC Private Bank (Swiss) SA, UBS AG, (Union Bank of Switzerland), Coutts & Co. Trustees (Jersey) Ltd, Societe Generale Bank & Trust Luxembourg и Landsbanki Luxembourg S.A., која је ликвидирана 1993. године.
Шта се зна о овим банкама?
1. Experta Corporate & Trust Services – подружница Banque Internationale a Luxembourg S.A. То је банка Великог војводства Луксембурга, које је блиско француским Ротшилдима.
2. Banque J. Safra Sarasin Luxembourg S.A – припада јеврејској банкарској породици Сафра. Ови банкари су блиски Ротшилдима још од XIX века.
3. Credit Suisse Channel Islands Ltd је подружница Credit Suisse, друге највеће швајцарске банке.
4. HSBC Private Bank (Monaco) S.A, HSBC Private Bank (Swiss) су подружнице HSBC Bank, британске банке основане средином XIX века, која је од тада Ротшилдов партнер. Банка је основана као депонентна банка за новац од трговине опијумом у Кини. Ротшилд, такође, контролише и London Bullion Association, који одређује међународну цену злата. HSBC је члан овог картела за злато.
5. UBS AG, (Union Bank of Switzerland) је највећа банка у Швајцарској.
6. Coutts & Co. Trustees (Jersey) Ltd – је подружница банке Coutts & Co, која је до 2015. у потпуности била у поседу The Royal Bank of Scotland Group (саму ову банку, 79%, поседује UK Financial Investments, инвеститорски крак британске владе). Једна је од најстаријих банака на свету, а поверење јој указује и британска краљевска породица.
7. Societe Generale Bank & Trust Luxembourg је подружница банке Societe Generale, члан Rothschilds London Bullion Association. Једна је од највећих француских банака, основана уз директно учешће франскуских Ротшилда.
8. Landsbanki Luxembourg је луксембуршка банка, део најстарије исландске банке Landsbanki.
Тако имамо групу банака, од којих је већина повезана са породицом Ротшилд. Највероватније су и остале повезане са овим кланом, јер Ротшилди имају партнере у Швајцарској и Луксембургу. Новац својих клијената су пребацили у офшор зоне и тако су, преко фирме Мосак Фонсека успоставили власништво и контролу над фондовима већег дела светске елите.
МОСАК ФОНСЕКА – ЧУВАР РОТШИЛДОВИХ?
Шта се зна о сâмој фирми Мосак Фонсека? Према званичној причи, двојица приватних лица и један панамски држављанин су основали приватну компанију, у којој је преко пет стотина запослених и која отвара своје канцеларије на 40 места широм света. Поред Панаме, кључна места су Швајцарска и Кина (сасвим случајно су ту и Ротшилдови штабови). Наравно да се овај финансијски октопод не може појавити без јаке подршке кључних играча. И све док Мосак Фонсека пумпа новац углавном од банака повезаних са Ротшилдом, није тешко погодити ко је заиста иза компаније.
Независни аналитичар из Сједињених држава, Дин Хендерсон пише о оснивачима компаније Мосак Фонсека:
„Обојица су чланови бледе панамске елите, која је одувек служила интересима британске круне/интересима Ротшилда.“
Обојица су повезани са Британијом, дакле са Ротшилдима.
„Компанију Мосак Фонсека су 1986. године покренули дипломци Лондонске школе за економију (LSE) Рамон Фонсека и Јирген Мосак, по рођењу Немац, који је проводио много времена радећи у лондонским банкарским круговима. Мосак је од 2009. до 2014. године био и службеник Conarex – панамског представништва Краљевског института за међународне односе, (Royal Institute of International Affairs, RIIF), под контролом британске круне.“
ПРОТИВ РОТШИЛДА И КИНЕ
Почетком 2014. године, Сорошев Конзорцијум новинара истраживача је, као део њихових „Offshore Leaks“ открио да родбина кинеске политичке и финансијске елите користи офшор пореске рајеве да би склонила богатство. Панамски папири су само објава постојећег информацијског рата против Кине.
Објављивање Панамских папира је усмерено лично против тренутног кинеског предсеника Кси Јинпинга. Панамски папири наводно показују да:
Кси Ђинпинг, кинески “председавајући свега” – међу његовим титулама су председник и шеф Комунистичке партије – има зета који има фирму у пореском рају. Родбина барем других седморо, који су били у малом Сталном комитету – укључујући два члана која тренутно раде са Ксијем – такође имају офшор фирме, показују подаци.
Ротшилди сада рачунају да ће се Кина окренути против осталих делова глобалне финансијске елите, пре свега против Рокфелера у Сједињеним државама. Ова теза је веома популарна код заговрника теорије завере. На основу Панамских папира може се закључити да барем један представник глобалне елите ради против Ротшилда. Назваћемо га Рокфелер, јер би ова претпоставка могла да има и неки доказ. Ако је једна група “Ротшилди”, спремна да напусти амерички долар и преоријентише се на Азију, друга – на пример, фамилија Рокфелер – је у блиским односима са Сједињеним државама.
Ротшилди охрабрују Кину да јуан постане глобална валута, а према руском економисти Валентину Катасонову, они Кину гурају ка преласку на “златни стандард”, јер сâми контролишу већи део златних резерви у свету.
Велика Британија, коју контролишу Ротшилди, активно сарађује са Кином, као чланица Кинеске азијске инфраструктурне инвестиционе банке (Chinese Asian Infrastructure Investment Bank). Британци су одлучили да се придруже кинеском пројекту упркос негативном ставу Сједињених држава по том питању.
ПСЕУДО-МУЛТИПОЛАРНОСТ РОТШИЛДА
Према томе, Ротшилдова група ради на замени хегемоније долара златом, које они контролишу. Ово сугерише идеју о неколико независних девизних центара, који би били камен у ципели Сједињеним државама и Рокфелеровој групи, чији је једини циљ очување система америчке хегемоније. Вреди напоменути да поред Сороса и Рокфелерови финансирају Конзорцијум новинара истраживача (ICIJ), који наставља компању против Ротшилда. ICIJ је пројекат невладне организације Центар за јавни интегритет (Center for Public Integrity) из Сједињених држава, који се финансира из Фонда браће Рокфелер и Фонда породице Рокфелер.
Улазак Џорџа Сороса у рат против јуана 2015. године, најзад је показао коју је он страну заузео у овом спору, иако се раније сматрало да је човек Ротшилдових. Зато сада његови новинари нападају офшор систем који су направили Ротшилди и Кина.
Ротшилиди се не супротстављају ни Русији. За разлику од Сороша који мултиполарност види као претњу “отвореном друштву”, Ротшилди и њихови најближи кругови се интересују за укључивање Русије у пројекте преформатирања тренутног светског поретка и занима их да имају блиске везе за деловима руске елите. Објављивање података о 2 милијарде руског новца, чије власништво Сорош и његови новинари приписују Владимиру Путину је, у ствари, усмерено против те исте групе руске елите која сарађује са Ротшилдима. То не значи да Ротшилд и њеми слични заговарају мултиполарни свет. Пре ће бити да желе да искористе неопходне промене ка мултиполарном уређењу, како би задржали своје положаје и одучујуће улоге у међународним питањима. Осећајући јачање Азије, они се кладе на тај нови центар моћи. Али, та Ротшилдова мултиполарност не води ка цивилизацијском суверенитету, јер стварна моћ остаје у рукама глобалне супранационалне светске елите.
ОЧЕКУЈУЋИ ОДМАЗДУ
Панамски папири су епизода у обрачуну светских елита. Свака група другачије види будућност света и свака жели светску доминацију. Један од механизама, преко кога се олакшавало повезивање група транснационалних елита са националним, била је контрола имовине у облику контроле офшор компаније. Зато у документима никада неће бити имена оних који су сарађивали са противницима. То је и због тога што има толико много политичара из бивших британских колонија или из блискоисточних арапских монархија, који имају историјски јаке везе са Британијом и са Ротшилдовом банкарском кућом.
Противници Ротшилда су открили њихове механизме преко којих Ротшилди контролишу новац својих политичара и начинили потез. Чека се одговор.
Оставите коментар на Да ли „Панамски папири“ удар Сороша на Ротшилде?
Copyright © Цеопом Истина 2013-2024. Сва права задржана.