НА последице потпуне посвећености Српске напредне странке, СПС-а и ове Владе вођењу еврофанатичне политике – испољену убрзавањем процеса дезинтеграције Србије – у овој прилици се не осврћемо, јер владајуће странке поводом тзв. 100 дана говоре искључиво о другим темама.
Зато и ДСС данас наводи само показатеље који доказују лоше резултате Владе на економском плану.
Влада сасвим погрешно оцењује свој рад, а то је зато што не оцењује резултате, већ сам рад, као голу форму. Број донетих закона јесте велики и приближава се обећаном броју, али то ништа не значи: када се ради погрешно – онда је боље да се ради мање, штета је мања.. А Влада ради погрешно.
Погубна политика штедње без плана развоја домаће привреде, коју води садашња влада, уништава српску економију, смањује потрошњу, смањује производњу – па тиме и запосленост, становништво осиромашује, доводећи већину грађана у стање социјалне беде.
Од 2004. до 2008. године бруто национални доходак је растао по просечној стопи од 5,5%, док у периоду од 2008-2012. године и последње две године стагнира, варирајући по годинама, као последица неадекватне економске политике влада ДС и СНС.
Укупни спољни дуг Србије данас износи око 26 милијарди евра, док је 2008. године био 18 милијарди евра.
Јавни дуг Србије је 2008. године, по истеку мандата Владе Војислава Коштунице и ДСС-а, износио 8,3 милијарди евра, односно 29,2% бруто националног дохотка. После четири године катастрофалне економске политике Демократске странке јавни дуг се попео на 19 милијарди евра, односно 60,2% БНД. За последње две године власти Српске напредне странке, уз свесрдну помоћ СПС-а, јавни дуг је достигао 20,5 милијарди евра, односно 65,1 БНД.
Буџетски дефицит се од 2008. године енормно повећао и 2014. године ће достићи 2,6 милијарде евра, док су у време Владе ДСС остваривани суфицити у висини и до 500 милиона евра.
У исто време, број запослених се од 2008. године стално смањује и од 2 милиона запослених пада у 2012. години на 1,7 , а за последње две године власти СНС и СПС се смањио за још 40 хиљада, па се незапосленост са 12 попела на рекордних 26% радно способног становништва.
Реалне плате и пензије су за протекле две године смањене за око 8% , а нови удар на стандард становништва следи смањењем зарада свим запосленима у јавном сектору и најављеним смањењем пензија.
То су само неки од досадашњих резултата садашње Владе, који показују да се није много одмакло од економске филозофије која је довела Србију на руб банкрота.
Оставите коментар на ДСС о јавном дугу некад и сад
Copyright © Цеопом Истина 2013-2023. Сва права задржана.