НИШ – У евиденцији сагласности датих на одлуке о одобравању тема докторских дисертација на Универзитету у Нишу, посланик СПС-а Новица Тончев није регистрован, рекао је данас Танјугу ректор тог универзитета проф. др Драган Антић.
Тончев није регистрован ни у евиденцији промовисаних доктора наука на Универзитету у Нишу, рекао је Антић у одговору на захтев за приступ информацијама од јавног значаја у коме се тражила „провера података да ли је Новица Тончев на Универзитету у Нишу стекао звање доктора грађевинских наука“.
Антић није желео да открије ко је поднео захтев за проверу података који се тичу доктората Тончева. Захтев је поднет 19. маја 2014. године, а одговор је дат с датумом од 2. јуна ове године.
Интересовање за докторску дисертацију Тончева јавило се пошто се представио као доктор наука приликом представљања народних посланика у Скупштини Србије.
У одговору на захтев наводи се да „у евиденцији датих сагласности на одлуке о усвајању извештаја о урађеним докторским дисертацијама на Универзитету у Нишу Новица Тончев није регистрован“, као и да „у евиденцији промовисаних доктора наука на Универзитету у Нишу Новица Тончев није регистрован.“
У одговору се подсећа да Универзитет у Нишу као самостална високошколска установа по Закону о високом образовању даје сагласност на одлуке факултета о прихватању тема докторских дисертација, сагласност на одлуке факултета о прихватању извештаја о урадјеним докторским дисертацијама и промовише докторе наука.
Антић је Танјугу рекао у да, осим захтева за проверу података за Тончева, других захтева у скорије време није било.

Тончев је, како се наводи у његовој биографији, завршио Грађевински факултет у Нишу, Одсек високоградње, 1989. године.
Био је председник општине Сурдулица, народни посланик је Социјалистичке партије Србије у Народној скупштини.
Иначе у Нишу је у току провера стечених диплома и на Медицинском факултету.
Декан Медицинског факултета у Нишу проф. др Стеван Илић рекао је Танјугу да је на основу анонимне пријаве у којој се тврди да је више наставника тог факултета стекло академска звања супротно правилима, инспекција Министарства просвете узела документацију ради провере тих навода о стицања академских звања.
После провере знаћемо резултат и јавност ће о томе бити обавештена, напоменуо је он
Оставите коментар на Нема доктората Ивице Тончева у Нишу
Copyright © Цеопом Истина 2013-2026. Сва права задржана.