obama-vojska-nije-uvek-resenje-803088-velikaРат Америке против Русије и Кине почеће веома брзо ако Барак Обама не буде уклоњен са места председника САД, оценио је Мајк Билингтон, експерт азијске редакције Executive Intelligence Review.

Он је нагласио да је западна финансијска олигархија себи већ поставила главни циљ: да по сваку цену заустави прогрес земаља БРИКС.

Замољен да прокоментарише погоршавање односа између Москве и Вашингтона, у чијем епицентру се протеклих дана нашао и руски бизнисмен Генадиј Тимченко којег Запад сматра блиским Владимиру Путину, Билингтон је рекао:

“Ствари реално никакве везе немају са Тимченком. Чим је Запад започео напад на Русију – свргнувши легалну власт у Кијеву и довевши на њено место неонацисте – Обама је наредио свом државном тужиоцу Ерику Холдеру да започне истрагу против Тимченка. А ако тај човек започиње истрагу, његова је обавеза да нешто „ископа” – независно од тога да ли то „нешто” постоји или не постоји. Ово што сада посматрамо само је демонизација Путина чији се темпо појачава, а њен циљ је да оправда то што се власт САД већ одлучила за рат”.

Није случајно што је украјински председник Петар Порошенко – одмах по завршетку парламентарних избора – објавио да неће поштовати примирје на истоку Украјине нити споразуме из Минска.

„Оно у име чега се све ради – нема никакве везе са Украјином. Ради се о очајничким покушајима финансијских кругова Лондона и Њујорка и њиховог потрчка Обаме да не дозволе Кини, Русији, Индији и другим земљама БРИКС да створе алтернативу корумпираном западном финансијском систему. Они желе рат” – подвлачи Билингтон.

Према његовим речима, све што сада гледамо – само је део шире „слике”:
“И обојене револуције и војне претње – све је то само покушај да се оправда почетак рата против Русије и Кине. Тај рат ће заиста ускоро започети ако Обама не буде отишао са положаја председника САД, ако не буде уклоњен. Дакле: ако он остане – добићемо рат”.

На тражење да додатно разјасни због чега је Западу потребан рат са Русијом и Кином, Билингтон је прецизирао:

“Све је убрзано и постало видљивије након јулског самита БРИКС на којем је донета одлука о оснивању нове развојне банке. Потом је Кина отворила своју Азијску банку за развој инфраструктуре. Тада је постало јасно да свет не жели више да се потчињава диктатури строге економије, приватизација, отпуштања са посла. Западни финансијски систем је – банкрот. Чак и запослени у банкама упозоравају да су оне на ивици кризе која ће бити много страшнија него 2007. године. А финансијски кругови Лондона и Њујорка нису спремни на то да им остатак света нађе алтернативу. Зато су спремни за рат и у њега ће се упустити ако не успеју да зауставе Русију и Кину. Ове две земље немају намеру да се повуку, значи – налазимо се на прагу рата”, тврди он.

Ruska-mediteranska-flota05

АМЕРИЧКИ АДМИРАЛ: МОРАМО ДА ПОДИГНЕМО БОРБЕНУ ГОТОВОСТ

Амерички војни врх опет убеђује јавност и Конгрес САД да руска и кинеска војна моћ постају опасност, али није лако разлучити: где престаје реално зазирање, а одакле почиње игра да се из државног буџета за 2015. извуче што више новца.
аменик председника Комитета начелника штабова Оружаних снага САД – адмирал Џејмс Винефелд – објавио је да борбена готовост земље мора да буде одржавана на потребној висини због нарастајућег војног потенцијала Русије и Кине.

Указавши да су у САД управо завршени међуизбори за Конгрес, а да врло брзо почиње „дуга председничка трка”, Винефелд је упозорио да Вашингтон, упркос свему, мора одржавати „стратешку равнотежу”. При том је нагласио:
“Будемо ли мудро поступали, можемо достићи – док још није касно – равнотежу која ће бити повољна по нас. А ако не будемо, суочићемо се са последицама”.
Водеће државе као што су Русија и Кина, додао је Винефелд, не седе скрштених руку. Руска агресија на Украјину није једини пример за то.

„Штитећи савезнике, ми смо увек рачунали на своју надмоћ у сили и могућностима у целини. Међутим, сада је та надмоћ у опасности. И Русија и Кина инвестирају у нове видове наоружања, укључујући високопрецизно, као и у стелт-технологије, беспилотне технологије и јачање својих могућности у космосу и сајбер-сфери. Наравно, и модернизују своје нуклеарне снаге”, подвукао је Винефелд.
Адмирал је посебно нагласио да Америка не модернизује своје оружане снаге оном брзином којом би то било потребно.

КОНГРЕСМЕНИ: ОБАМА ДА ПРЕКИНЕ САРАДЊУ СА РУСИЈОМ

Требало би подсетити да су шеф одбора Конгреса САД за питања оружаних снага Хауард Мекоун, председник пододбора за стратешке снаге Мајк Роџерс и руководилац пододбора доњег дома за тактичке ваздушне и копнене снаге Мајкл Терне – обратили су се председнику САД Бараку Обами са позивом да потпуно прекине сваку сарадњу са Русијом.

Као разлог су навели – постављање на Криму носача тактичког нуклеарног оружја.
Према тврдњи утицајних конгресмена, почетком августа руске власти су донеле одлуку о пребацивању на Крим бомбардера Ту-22М3 и оперативно-тактичких ракетних система “Искандер-М”, који имају могућност да испаљују крстареће ракете Р-500 високе прецизности, које су, између осталог, опремљене нуклеарним бојевим главама.

Подлога за изјаве америчких конгресмена је заиста богата. Вашингтон већ неколико година оптужује Москву за кршење Договора о РСМД. Прошле године су као повод за то послужила испитивања баш Р-500.


Извор: Интермагазин

Оставите коментар

Оставите коментар на Прети ли рат Америке против Русије и Кине

* Обавезна поља