Амбасадор Немачке Хајнц Вилхелм је рекао на отварању на отварању семинара који је организовао немачко-амерички Маршалов центар да је „Србија важна ако не и најважнија земља на Западном Балкану“, да је „кренула ка успостављању све тешњих веза са НАТО-ом“.
Вилхелм је подсетио да је Србија пре неколико дана потписала Индивидуално партнерско-акциони план са Алијансом и оценио је да је „врло охрабрујуће“ што је премијер Србије Александар Вучић „синоћ имао важан говор за годишњицу НАТО бомбардовања у Београду“.
„Многи људи су погинули током бомбардовања, и можда је добар тренутак да имамо ову конференцију“, рекао је немачки амбасадор, који је стратешку комуникацију дефинисао као „преношење осмишљених порука кроз медије одређеним публикама ради постизања одређеног ефекта“.
Представница ОЕБС-а за слободу медија Дуња Мијатовић рекла је данас у Београду да нема безбедности у земљи у којој медији нису слободни и у којој новинари не могу слободно да се изразе, али да нема ни слободног изражавања у друштву које није безбедно.
„На Криму су пре анексије, прво нападнути медији“
Према њеним речима, напади на редакцију „Шарли Ебдоа“ у Паризу и напади у Копенхагену „директно су повезани са слободом медија и њиховим радом“, а криза у Украјини је важна за причу о слободи медија јер су на Криму, „пре референдума и руске анексије, прво нападнути медији“.
Заменик шефа америчке дипломатске мисије у Србији Гордон Дугуд је рекао да су те комуникације „одувек постојале“, али да је „концепт промишљања шта ће се рећи и како ће се рећи дошао са развојем новинарства које ради 24 сата“, па су „владе и институције морале да се прилагоде томе“.
Дуња Мијатовић је упозорила да многе земље, због претњи по своју безбедност, „преко ноћи“ уводе законе против тих претњи „из добрих разлога“, али да настају „огромне рестрикције по слободу говора и по слободу медија“.
Оставите коментар на Вилхелм хвали ИПАП и Вучићев говор
Copyright © Цеопом Истина 2013-2024. Сва права задржана.